Verlengen VTw2 certificaat – Geldigheidsprocedure Visueel lasinspecteur
Verlengen VTw2 certificaat – Geldigheidsprocedure Visueel lasinspecteur De Terugkomdag VT-w2 is dé manier om eenvoudig te voldoen aan je jaarlijkse verplichtingen als certificaathouder. Schrijf je dus is voor het verlengen van je VTw2 certificaat.
Tijdens deze dag:
• Volg je een interactieve workshop die punten oplevert binnen het nieuwe puntensysteem.
• Onderga je de verplichte jaarlijkse officiële oogmeting.
• Werk je actief aan het behoud van je VT-w2-certificaat.
Of je je certificaat nu bij ons of elders hebt behaald – bij ons blijf je gegarandeerd op de hoogte. Het VT-w2-certificaat is 10 jaar geldig, maar moet in cycli van 5 jaar worden verlengd. Deelname aan terugkomdagen, het indienen van inspectierapporten en een oogmeting zijn daarbij essentieel.
Bekijk via de knop hieronder de actuele planningsmogelijkheden en schrijf je direct in!
Onze Terugkomdag VT-w2 is al jarenlang een vaste waarde voor velen om je . Je ontmoet collega’s, krijgt de nieuwste inzichten in normen en ontwikkelingen, en frist je kennis van visueel lasonderzoek op.
Het certificaat VT-w2 wordt uitgereikt voor een periode van 10 jaar, waarbinnen je certificaat in cycli van 5 jaar dient te worden beoordeeld en verlengd. Hieronder een overzicht van de procedure.
Toelichting procedure
Sinds de wijzigingen in de EN-ISO 9712 kennen we twee mogelijke routes voor verlenging:
Indien je kiest voor de 1e optie is de situatie als volgt: Jaarlijks dien je bewijslast te verzamelen van 13 uitgevoerde ‘field inspections’. Daarnaast dien je elk jaar je ogen te laten meten door iemand die hiertoe bevoegd is. Heb je na 5 jaar netjes je documentatie op orde? Je dient dan een gedeeltelijk examen af te leggen alvorens je certificaat voor 5 jaar wordt verlengd. Heb je je documenten niet op orde? In dat geval hebben we het over een hercertificatie, en dien je een volledig praktijkexamen af te leggen. Daarnaast is het vanaf heden mogelijk om te verlengen op basis van het puntensysteem. Wanneer voor deze route wordt gekozen, hoeft bij akkoord geen (gedeeltelijk) examen te worden afgelegd
Het puntensysteem, hoe werkt dit?
Kandidaten die bekend zijn met reeds bestaande kadercertificatiesystemen, zal dit systeem bekend voorkomen. Elk jaar dient de kandidaat een x aantal punten te behalen om hiermee aan te tonen de vergaarde kennis op peil te houden, door doorlopend met de materie bezig te blijven. Op basis van je werkervaring kan het leeuwendeel van de punten bij elkaar worden gesprokkeld, maar aanvullend zal de kandidaat een en ander moeten ondernemen om het verplichte aantal punten te behalen. Hieronder een overzicht:
De Terugkomdag VT-w2 bij het Lasinstituut
Of je nu kiest voor route 1 of 2; De Terugkomdag is jouw stok achter de deur om jaarlijks aan je verplichtingen te voldoen. Naast een opfristraining (puntensysteem deel B) krijg je hier de gelegenheid om je jaarlijkse inspecties uit te voeren en je ogen te laten meten (documentatieplicht). Elk jaar selecteren wij een relevant onderwerp, en stellen wij een interessant programma samen.
- Verlenging op basis van documentatieplicht, en gedeeltelijk/volledig examen
- Verlenging op basis documentatieplicht, evenals toetsing van het puntensysteem